Lek Roaccutane na trądzik

Bardzo powszechnym problemem jest cera, a raczej trądzik, który dosięga tak wiele osób w okresie dojrzewania. Czym jest trądzik? Nasza skóra wydziela łój, jest to naturalny proces, który występuje w każdym ludzkim organizmie. Młode osoby, które przechodzą intensywny okres dojrzewania, produkują tego łoju więcej. Łój zamyka pory i w ten sposób na skórze twarzy pojawiają się ropne przebarwienia zwane pryszczami. Walka z trądzikiem trwa od bardzo wielu pokoleń, a szukanie odpowiedniego leku czy kremu jest metodą prób i błędów. Tabletki na trądzik, takie jak lek Roaccutane miał być odpowiedzią na ten problem.

Roaccutane – jak radzi sobie z trądzikiem?

Młodzież używa różnych kosmetyków i stosuje się do rad znalezionych w sieci. Sposoby są różne: peelingi do twarzy, maseczki zawierające glinkę, krzem, kremy ze śluzu ślimaka, lub kapsułki. W nawale obowiązków nie każdy człowiek znajdzie czas, aby spędzać długie godzinny z maseczką na twarzy, lub kilkakrotne wykonywanie peelingów i masaży twarzy każdego dnia. Walkę z trądzikiem może wspomóc również dobrze dobrana dieta, a więc rezygnacja ze słodyczy (przede wszystkim czekolady), napojów gazowanych, ostrych przypraw. Szybkim sposobem, który nie wymaga wiele starań, jest stosowanie tabletek, jednak czasami przynoszą one więcej szkody, niż pożytku.

Dlaczego Roaccutane działał na skórę?

Kondycji skóry nie poprawiają również używki, a więc przyjmując takie leki jak roaccutane trzeba zrezygnować z papierosów oraz alkoholu. Nie mogą go przyjmować kobiety w ciąży ani osoby cierpiące na dolegliwości żołądkowe. Roaccutane skutki uboczne wywoływał rozległe, więc przyjmowanie go wiązało się z ryzykiem. Do częstych skutków należą między innymi:

  • niedokrwistość,
  • podrażnienie oka,
  • krwawienie z nosa,
  • bóle mięśniowo-stawowe.

Roaccutane wycofany ze sprzedaży

Roaccutane opinie miał w większości negatywne, chociaż wiele osób wskazywało, że niektóre skutki uboczne nie wystepowały wcale, na przykład zmiany nastroju, depresja, bóle głowy. Każdy człowiek jest inny, a więc u jednych skutki uboczne przyjmowania roacutan mogą być bardzo widoczne i uciążliwe, z kolei pozostałe osoby nie odczują różnicy. Wszystko zależy od organizmu człowieka. Dla tych, którzy mają ograniczony budżet, roaccutane cena ma znaczenie.  Roaccutane wycofany został kilka lat temu, jednak istnieje wiele zamienników tego leku.

Podsumowując, walka z trądzikiem nie jest łatwa ani przyjemna oraz wymaga przygotowania, a najlepiej konsultacji z lekarzem dermatologiem, który po dokładnym zbadaniu i zapoznaniu się z wyglądem skóry jest w stanie polecić najlepsze metody działania.

6 komentarzy do “Lek Roaccutane na trądzik

  1. Trądzik jest okropny! Ja już mam go szczerze dosyć, tym bardziej, że nic na mnie nie działa! Stosowałam już izotek, curacne ale niestety nie zadziałały na mnie długotrwale. Teraz szukam pomocy na własną rękę… ktoś coś poleci?

  2. Ja używam kremu Sevolium, jego skład to min. ekstrakt z lukrecji, nagietka, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, wyciąg z drożdży i z kory i liści : działa naprawdę super, przy czym nie jest tak inwazyjny jak leki na bazie izotretynoiny. Polecam

  3. Czy na silny trądzik w zaawansowanym stadium domowe sposoby wystarczą? Podobno olejek herbaciany pomaga, czy ktoś może to potwierdzić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.