Izotek na trądzik – warto?

Izotek jest mocno wydolnym środkiem używanym w kuracji trądziku umiarkowanego do ciężkiego. Jest także stosowany do trądziku obecnego na naszej twarzy przez wiele lat, który nie poddał się pełnemu wyleczeniu przy wykorzystaniu antybiotyków w pigułkach i kosmetykach. Izotek jest wysoce efektywny w przypadku niemal wszystkich kategorii trądziku. Był on pierwotnie zalecany dla osób z ciężką odmianą trądziku, który nie kurował się w oparciu o pozostałe zabiegi. Zyskał na popularności w ostatnich latach i jest przepisywany coraz częściej w przypadku nawet mniejszego trądziku. Jednak izotek opinie wywołuje skrajne – pacjenci albo chwalą go za skuteczność, albo krytykują za wiele skutków ubocznych, które wywołuje.

Jak wygląda leczenie – Izotek

Trzy do pięciu miesięcy kuracji specyfikiem Izotek zazwyczaj prowadzi do pozbycia się oznak trądziku. Należy wiedzieć, że izotek lek efektywnie zwalcza przyczyny trądziku, bez względu na jego genezę pochodzenia, eliminuje trądzik a także czyści skórę, zabezpiecza przed powrotem trądziku. Powinno się wiedzieć, że o izotek opinie bywają niesłychanie skrajne. Izotek powoduje solidną minimalizację rozmiarów gruczołów łojowych skóry, a nawet raptownie pomniejsza ilość sebum wytwarzanego przez skórę. Trądzik powstaje przez bakterie, które żyją w gruczołach łojowych skóry. Jako że sebum jest tak bardzo zredukowane, to pomniejsza się ilość tych bakterii w skórze. Tym samym izotek efekty pozytywne wywołuje w postaci ograniczenia wyprysków na twarzy. Po porównaniu izotek przed i po skóra prezentuje się inaczej.

Izotek jest lekiem przeciwtrądzikowym należącym do grupy retinoidów. Znajduje się w nim składnik aktywny, izotretynoina. Trzeba wiedzieć, że o leku izotek ulotka podaje wszystkie istotne informacje dla tych, którzy chcą ten lek stosować. Izotek jest silnie działającym środkiem, który musi być przyjmowany pod ścisłym dozorem lekarza.

Należy popić pigułkę szklanką wody albo innego płynu. Powinno się wiedzieć, że izotek dawkowanie ma bardzo skomplikowane. W celu uzyskania najlepszych wyników należy systematycznie przyjmować ten preparat. Biorąc lek na trądzik izotek w tym samym czasie każdego dnia, pomoże to zawsze pamiętać o przyjęciu następnej dawki. Czasami przejawy trądziku mogą ulec pogorszeniu na początku kuracji, lecz powinny ustępować w ciągu 7-10 dni. Kuracja izotekiem trwa do 24 tygodni.

Przyjmowanie leku Izottek – co trzeba wiedzieć?

Bardzo istotne jest, żeby tego specyfiku nie przyjmowały kobiety w ciąży oraz karmiące. Trzeba wiedzieć, że izotek a ciąża nie mogą iść w parze. Nie należy przyjmować suplementów witaminowych, które kryją witaminę A w trakcie przyjmowania preparatu izotek. Oprócz wspaniałego działania antytrądzikowego izotek skutki uboczne wywołuje wielorakie, o czym należałoby pamiętać, zanim zdecydujemy się na terapię tym specyfikiem. Przed przyjęciem leku izotek należy powiadomić lekarza o:

 • uczuleniu na lekarstwa,
 • zaburzeniach w obrębie wątroby,
 • wysokim poziomie cholesterolu we krwi,
 • stosowaniu w tym czasie antybiotyków.

Działania niepożądane, jakie mogą pojawić się w trakcie stosowania tego specyfiku, to stan zapalny spojówek, suchość oraz swędzenie skóry. Trzeba zdawać sobie sprawę, że za izotek cena jest dość wysoka. Izotek może kosztować nawet do 115 złotych. Opakowanie można zakupić w aptekach i jest wydawane ono wyłącznie na receptę.

7 komentarzy do “Izotek na trądzik – warto?

 1. Trądzik to mój problem od niedawna (zawsze miałam idealną cerę) Jestem dosyć początkująca w temacie, dlatego moje pytanie jest takie: czy warto zaczynać terapię od silnych leków typu IZOTEK? Czy może są jakieś słabsze w działaniu kremy, serum itp? 🙂 Pozdrawiam.

 2. Mój syn ma trądzik i kompleksy z tym związane. Nie chcę jednak faszerować go tabletkami, stąd moje pytanie… czy czekać aż trądzik sam przejdzie czy kierować się do lekarza?

  1. Tak. Tymianek, ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z czarnej herbaty, olejek z drzewa herbacianego, szałwia i właśnie aloes to tylko niektóre rośliny, które mają zbawienny wpływ na trądzikowe problemy…

   1. Ja od pół roku smaruję się kremem Sevolium i widzę znaczną różnicę. Fajnie, bo składa się z naturalnych składników – to jest właśnie taka mieszanka, o której wspomniała Fabi 🙂 wiem co kładę na swoją twarz i wiem, że nie grożą mi niebezpieczne skutki uboczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.