Pielęgnacja cery tłustej w gabinecie kosmetycznym

Mikrodermabrazja korundowa, peelingi chemiczne czy peeling kawitacyjny to najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które służą odpowiedniej pielęgnacji cery tłustej. Wszystkie mają na celu normalizację wydzielania łojotoku, oczyszczanie skóry z nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka, nawilżenie i odżywienie delikatnej skóry twarzy. W przypadku cery tłustej tak ważne jest również działanie przeciwbakteryjne i łagodzące podrażnienia. Upiększająco działać ma zaś niwelowanie błyszczenia się skóry pokrytej nadmiarem łoju.

Cera tłusta zalicza się do typu skóry, z którym właścicielki mają nie lada kłopot. Skóra twarzy jest szara, ziemista i chociaż gruba to podatna na podrażnienia. W gruczołach łojowych wydziela się nadmierna ilość łojotoku, przez to skóra się świeci, jest pokryta jakby grubą warstwą tłuszczu. Pory są zapchane i rozszerzone, występują zaskórniki. Wszystko to sprawia, że często dochodzi do stanów zapalnych i ropnych wykwitów. Cera tłusta ma niestety tendencję do trądziku. W efekcie nieumiejętnego oczyszczania jej i mechanicznego wyciskania niedoskonałości, na twarzy nierzadko pozostają przebarwienia i blizny. Okazuje się również, że cera tłusta nazbyt reaguje na czynniki wewnętrzne. Niekorzystnie działa na nią na przykład zła dieta, bogata w pikantne przyprawy, tłuszcz, cukier i używki, takie jak alkohol czy kawa. Ważne jest też odpowiednie nawodnienie, bo cera tłusta również może być przesuszona – należy wypijać minimum 2 litry wody każdego dnia. Negatywne efekty pojawiają się na cerze tłustej także w wyniku silnego stresu, napięcia nerwowego czy zaburzeń hormonalnych.

W obliczu tak licznych czynników, które wpływają na cerę tłustą niekorzystnie, należy do jej pielęgnacji podejść w sposób indywidualny. Nie można stwierdzić, że pielęgnacja cery tłustej w gabinecie kosmetycznym czy warunkach domowych zawsze przebiega tak samo. W pierwszej kolejności zaleca się wizytę u dermatologa, który zaleci właściwą metodę utrzymywania jej w najlepszej kondycji, zapobiegania niedoskonałości czy niwelowania problemów, które są już widoczne. Oczywiście jeśli chcemy, aby nasze leczenie trądziku było bardziej skuteczne i szybsze, możemy łączyć różne metody (np. wraz z zabiegami w gabinetach kosmetycznych możemy wspomóc się stosowaniem dermokosmetyków o naturalnym składzie – dobrym przykładem jest tutaj serum Sevolium).

Mikrodermabrazja korundowa

Zabieg ten ma na celu dogłębne oczyszczenie skóry twarzy oraz złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Jeśli mikrodermabrazja wykonywana jest systematycznie, skóra staje się jędrna, o jednolitym kolorycie. Przebarwienia stają się niewidoczne z blizny wyraźnie płytsze. Cera nabiera blasku, jest odżywiona.

Aby można było zauważyć spektakularne efekty, konieczne staje się wykonywanie mikrodermabrazji korundowej przynajmniej 4-6 razy w odstępach co 6 tygodni. W przypadku skóry z dużymi zmianami zabieg ten można realizować w długim czasie, na przykład co 4 tygodnie. O częstotliwości i natężeniu wizyt powinien jednak decydować wykwalifikowany lekarz.

Zabieg jest bezbolesny i trwa jakieś 10 minut. Kosztuje średnio 80-150 złotych.

Peelingi chemiczne –  pielęgnacja cery tłustej w gabinecie kosmetycznym

Peeling kwasem migdałowym to chyba najlepszy wybór dla osób o cerze tłustej. Kwas sprawi, że produkcja łoju w gruczołach łojowych zostanie wyregulowana. Co więcej, mieszki włosowe zostaną oczyszczone z sebum i bakterii, dzięki czemu nie będą powstawać stany zapalne skóry, zaskórniki czy ropne wykwity. Skóra stanie się dodatkowo znacznie bardziej jędrna, gładka, o jednolitym kolorycie.

Dermatolodzy polecają wykonać całą serię zabiegów, w średnio tygodniowych odstępach czasu. Cena jednego peelingu to około 100 złotych.

Peeling kawitacyjny

Zabieg ten wykorzystuje zasady kawitacji. Ścieranie i złuszczania martwego naskórka następuje poprzez wykorzystanie urządzenia, które wydziela wibracje ultradźwiękowe. Co ważne, jego działanie dociera w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu pobudza komórki do naturalnej regeneracji i usuwa z tych uszkodzonych toksyny i bakterie. W trakcie kawitacji z porów i mieszków włosowych usuwany jest też nadmiar łojotoku. W efekcie skóra zostaje oczyszczona i odżywiona. Przy regularnym stosowaniu tego zabiegu pozostaje miękka i gładka, pory zostają zamknięte, a tendencja do trądziku zostaje znacznie zminimalizowana.

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny. W przypadku cery tłustej powinien być wykonywany w miesięcznych odstępach czasu, chyba że dermatolog zaleci inaczej. Koszt jednego zabiegu to 40-100 złotych.

Poznaj też inne metody na oczyszczanie twarzy rekomendowane przez polki.pl

5 komentarzy do “Pielęgnacja cery tłustej w gabinecie kosmetycznym

  1. trochę kosztowna zabawa, ale polecam zabiegi w gabinetach kosmetycznych raz na jakiś czas jeśli ktoś chce dokładnie oczyścić twarz

    1. też z nich korzystam co najmniej raz w miesiącu. Domowe sposoby na trądzik są niezłe, ale jeśli ktoś ma naprawde problem z tłustą cerą to nie widzę innego wyjścia. Później skóra podziękuje 🙂

    2. No tak, ten nadmiar sebum może być wkurzający. Do tego te wypryski … Nic przyjemnego.
      Ja raz na jakiś czas też sobie robię taki zabieg, oczywiście o ile mam wystarczająco środków.

  2. No to chyba mnie przekonałyście, bo myśle o tym peelingu kawitacyjnym i wydaje mi się, że na pewno lepiej oczyści twarz niż zwykły peeling domowy. Spróbuje bo nie mam już nic do stracenia tak naprawde a sam dermatolog powiedział, że nie zaszkodzi.

  3. a próbował ktoś peeling kwasem migdałowym? Jak to kwas to trochę się obawiam, że będzie za mocny, bo mimo tego, że mam tłustą cerę to bardzo delikatną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.