Aknenormin w leczeniu trądziku

Aknenormin to lek należący do grupy retinoidów, dlatego też polecany jest do przyjmowania w przypadku pojawienia się bardzo ciężkich postaci trądziku pospolitego. Lek może być stosowany tylko i wyłącznie pod ścisłą kontrolą dermatologa, ponieważ wykazuje on dosyć silne działanie. Jeśli chodzi o spodziwane w wyniku przyjmowania leku aknenormin efekty, to po upływie co najmniej kilku tygodni można oczekiwać zmniejszenia aktywności gruczołów łojowych, zmniejszenia rogowacenia, a także pobudzenia odnowy komórek naskórka. Izotretynoina znajdująca się w kapsułkach wspomaga złuszczanie martwych komórek naskórka, pobudza syntezę kolagenu, a także wspomaga redukcję blizn i przebarwień. 

Jak stosować lek Aknenormin?

Tak jak podczas kuracji innymi lekami, tak  w przypadku przyjmowania leku Aknenormin ulotka powinna być przeczytana przez pacjenta bardzo dokładnie.
Nie należy lekceważyć punktu „Aknenormin dawkowanie”. Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza, zawsze podczas posiłku, popijając kapsułki szklanką niegazowanej wody. Leczenie aknenorminem trwa zazwyczaj od 16 do 24 tygodni i w tym czasie należy pamiętać o tym, aby nie przebywać na słońcu. Nie jest również wskazane stosowanie leku wraz z kosmetykami mającymi na celu złuszczenie oraz wysuszenie skóry. Niestosowanie się do wspomnianych zaleceń może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, ponieważ aknenormin to lek o bardzo silnym działaniu, dlatego też w przypadku zauważenia jakichś działań niepożądanych kurację należy bezwzględnie przerwać.

Codzienna pielęgnacja skóry podczas stosowania Aknenormin

Podczas przyjmowania leku niezwykle ważna jest codzienna pielęgnacja skóry, podczas której należy stosować wyłącznie delikatne kosmetyki, które nie wywołują żadnych podrażnień. Muszą także dobrze nawilżać przesuszoną skórę. W trakcie trwania kuracji nie należy korzystać z solarium i depilacji laserowej, nie jest również wskazane oddawanie krwi oraz picie alkoholu.

Aknenormin a ciąża

Aknenormin nie może być przyjmowany przez kobiety będące w okresie ciąży, ponieważ wykazuje ona działanie teratogenne, dlatego też może doprowadzić do uszkodzenia płodu. Na kurację preparatem nie powinny również decydować się matki karmiące piersią, ponieważ substancje znajdujące się w kapsułkach mogą przedostać się do mleka, wpływając tym samym niekorzystnie na zdrowie niemowlaka.

Aknenormin skutki uboczne i przeciwwskazania

Aknenormin to lek, który stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza może w znaczący sposób poprawić wygląd skóry. Jednak przyjmując go, należy liczyć się z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Jakimi? Wśród tych najczęściej pojawiających się można wymienić przede wszystkim

 • suchość oczu,
 • łuszczenie się skóry,
 • suchość i pękanie ust,
 • bóle stawowo-mięśniowe,
 • bóle głowy,
 • zaburzenia czynności wątroby,
 • zwiększenie poziomu złego cholesterolu we krwi oraz glukozy.

Aknenormin nie może być stosowany u osób, które wykazują nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, przyjmują leki tetracyklinowe, zmagają się z niewydolnością wątroby, a także walczą z alergią na soję lub orzeszki ziemne.

Aknenormin cena – lek sprzedawany jest wyłącznie na receptę, a jeśli chodzi o jego cenę, to koszt miesięcznej kuracji kształtuje się w granicach około 100 zł. Warto przy tym podkreślić jednak fakt, iż ostateczna cena uzależniona jest od przepisanej przez lekarza dawki.

Aknenormin opinie ma dosyć skrajne, ponieważ ten lek jest bardzo skuteczny w działaniu, jednak podczas przyjmowania pojawia się wiele skutków ubocznych, które w wielu przypadkach mogą być nasilone, uniemożliwiając tym samym normalne funkcjonowanie.

5 komentarzy do “Aknenormin w leczeniu trądziku

 1. Stosował ktoś ten lek? Szukam opinii, bo trochę jestem zdezorientowana, od niedawna szukam odpowiedniego leku na początki mojego trądziku (a nigdy wcześniej nie miałam problemów z cerą)

 2. Ja stosowałam tabletki, maseczki, od sposobów domowych po silny IZOTEK i Aknenormin, który nie zadziałał jak trzeba… teraz odstawiłam już wszystko i przechodzę okres przejściowy. Chcę zobaczyć czy trądzik sam przejdzie. Może skóra była już zmęczona rożnymi sposobami.. chcę dać jej trochę odpocząć.

 3. słuchajcie, ostatnio zakupiłam krem Sevolium i powiem Wam jedno: REWELACJA ! Jest o wiele lepszy od tych wszystkich aknenorminów i innych leków, które zatruwają nasz organizm i wywołują skutki uboczne niebezpieczne dla naszego zdrowia.

  1. też mam 🙂 ekstrakt z lukrecji, nagietka, wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego, drożdży, kory i liści, Colloidal Gold (nanozłoto), Zinc PCA (cynk), Copper PCA (miedź) to jego cudowny skład za który tak kocham ten krem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.