Jak pozbyć się trądziku? TOP 10 porad na walkę z trądzikiem

Produkty na trądzik muszą być delikatne dla skóry

Trądzik jest koszmarem pewnie nie jednej osoby. Niektórzy próbowali z nim walczyć, ale bezskutecznie, ponieważ powracał i zadawali sobie pytanie jak pozbyć się trądziku. Wielu sobie odpuszczało, gdy jakaś metoda zawiodła, dlatego stworzyłem ranking, w którym zawarte są najlepsze sposoby na pozbycie się trądziku i dzięki nim dowiecie się jak skutecznie leczyć trądzik. Skuteczne leczenie trądziku jest możliwe, wystarczy tylko chcieć i zagłębić się w szczegóły naszego żywienia oraz wielu innych rzeczy wypisach w poniżej przedstawionym rankingu.

Trądzik daje nam znak, że coś jest nie tak.

Nasza skóra jest organem, który daje nam sygnał, gdy coś niekorzystnego dzieje się w naszym organizmie. Może mieć na to wpływ alkohol, produkty spożywcze, a nawet stres, bądź nieprawidłowo dobrane kosmetyki. Dlatego zamiast ładować w siebie kolejne dawki leków bądź wsmarowywać krem na trądzik, lepiej spróbować zacząć od poprawienia sytuacji w naszym organizmie. Odpowiedzią na pytanie jak wyleczyć trądzik nie zawsze jest nazwa leku, a najczęściej zmiana diety i zwiększenie częstotliwości wychodzenia na świeże powietrze.

10 porad na walkę z trądzikiem

Wystarczy regularnie stosować poniżej wymienione skuteczne metody na trądzik, a wraz z upływem kilku tygodni zmieni się nasza skóra na lepsze.

Po pierwsze – sama natura

1. Niskiej jakości produkty spożywcze niech pójdą w zapomnienie.

Produkty ubogie w wartości odżywcze takie jak napoje, makarony czy gotowe dania tylko pogłębiają problem trądziku. Staraj się jeść tylko to co stworzyła natura, a zostanie ci to wynagrodzone w postaci zdrowej skóry. Komponuj potrawy bogate w witaminy i minerały, a jeśli stawiasz na tłuszcze, wybieraj tylko te nienasycone, które znajdują się na przykład w rybach i owocach morza.

2. Wyeliminuj ze swej diety tłuszcze przetworzone.

Musimy pożegnać się ze smażonymi potrawami i margaryną. W niewielkich ilościach możemy spożywać tłuszcze naturalne, pozyskiwane z oliwy, awokado bądź tranu. Tłuste jedzenie nie tylko źle wypływa na sylwetkę, ale także powoduje problemy z nadmiernym wydzielaniem łoju i różne dolegliwości trawienne.

3.Zrezygnuj z chemicznych kosmetyków.

Wybieraj organiczne kosmetyki, bądź te z jak najkrótszym składem, które nie będą zatruwać. Takie produkty jak kremy słoneczne, pasty do zębów z fluorem, dezodoranty czy nawet płyny do kąpieli bardzo źle wpływają na naszą skórę.  Alkohol w nich zawarty prowadzi do wysuszania i złuszczania się naskórka. Poza tym chemiczne produkty nie leczą, bo nie działają u źródła, lecz na skutki problemu.

4. Odżywaj się naturalnymi produktami.

  W naszej diecie powinny znajdować się tylko produkty pochodzenia naturalnego takie jak owoce, warzywa itp. Produktom nafaszerowanym chemią trzeba stanowczo powiedzieć: NIE!

Po drugie – ruch i spokój

5. Dostarcz swojemu organizmowi więcej ruchu.

Przesiadując w zamkniętych pomieszczaniach, bez wystarczającej ilości ruchu możemy o wyleczeniu trądziku. Wystarczy poświęcić trochę czasu w ciągu dnia i wyjść na rower bądź na spacer, dotlenimy się, a nasza skóra odżyje. Poza tym ruch pozytywnie wpływa na cały organizm i na procesy nerwowe – wydziela się wtedy dopamina, czyli substancja odpowiedzialna za uczucie przyjemności.

Dbaj o cerę z trądzikiem naturalnie!6. Wypoczywaj więcej i dbaj o sen.

W trakcie snu w naszej skórze zachodzą niektóre procesy metaboliczne. Odżywa ona i wypoczywa, a więc zamiast faszerować się napojami z zawartością kofeiny spróbuj lepiej wypocząć. Skóra, która nie jest wypoczęta, objawia się licznymi zmarszczkami i sińcami, produkuje duże ilości sebum. Powoduje to wzmożenie trądziku. Warto jednak zaznaczyć, że kofeina ma właściwości antyoksydacyjne – hamuje rozwój wolnych rodników, więc opóźnia procesy

7. Zadbaj o dobre wchłanianie.

  Zawsze staraj się jeść powoli i bez stresu, dbaj o dobrą florę bakteryjną jelit. Bez dobrego wchłaniania twoje wysiłki pójdą na marne. Unikaj alkoholu bądź napojów energetyzujących, ponieważ zabierają cenne witaminy z naszego organizmu.

8. Wyjdź na dwór, dostarcz swojej skórze więcej słońca.

  Słońce pomaga w tworzeniu się witaminy D, która odgrywa ważną dla nas rolę. Spacer na świeżym powietrzu powtarzany każdego dnia zrobi swoją robotę.

Po trzecie – odpowiednia pielęgnacja cery

9. Zastosuj serum Sevolium.

  Jest to serum na trądzik oparte na naturalnych składnikach. Oczyszcza naszą skórę, zabija bakterie, nawilża i łagodzi podrażnienia oraz przyspiesza regeneracje naszej skóry. Warto zaopatrzyć się Sevolium aby pozbyć się trądziku.

10. Wzbogać swoją dietę o witaminy i minerały.

  Nasza skóra bardzo potrzebuje witamin, ich niedobory sprawiają, że skóra bardzo cierpi. Postaraj się zapewnić w swojej diecie wiele rodzajów witamin oraz minerałów. Soki z warzyw i owoców zawierają bardzo dużo potrzebnych nam składników, a taki sok można samemu zrobić bez większego wysiłku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.