Lek Curacne – warto wybrać?

Trądzik to problem nie tylko wielu nastolatków, ale też dorosłych. Jednak można się go pozbyć, sięgając po odpowiednie kosmetyki a czasem również leki. Jednym z dostępnych produktów do walki z trądzikiem jest lek Curacne, który w swoim składzie zawiera pochodną z grupy retinoidów, czyli izotretynoinę. Co jednak warto wiedzieć o tym leku przed rozpoczęciem kuracji?

Jakie są wskazania do stosowania curacne?

Głównym wskazaniem są ciężkie postacie trądziku, których nie można wyleczyć standardowymi lekami przeciwbakteryjnymi oraz kremami, płynami oraz żelami, które stosowane są miejscowo. Chodzi tutaj głównie o takie postacie trądziku, jak trądzik guzkowy czy też trądzik, któremu towarzyszy ryzyko powstawania trwałych blizn. Z uwagi na skład produktu niezwykle ważne jest to, aby leczenie odbywało się pod nadzorem dermatologa, gdyż w innym przypadku może dojść do pojawienia się bardzo poważnych powikłań.

W jaki sposób należy stosować kapsułki curacne?

Leczenie należy rozpocząć od dawki wynoszącej 0,5 mg na każdy kilogram masy ciała, przyjmując curacne każdego dnia. W sytuacji, gdy osoba przyjmująca lek zauważy, że jego działanie jest za mocne lub zbyt słabe, to konieczne jest poinformowanie o tym lekarza, który powinien zmienić dawkę. Kapsułki należy spożywać w całości podczas posiłku, pamiętając o tym, aby ich nie rozgryzać. Jeśli chodzi natomiast o curacne cena, to 1 opakowanie (5 mg) zawierające 30 kapsułek kosztuje około 70 zł. Leku nie powinny przyjmować dzieci poniżej 12 roku życia, a także nastolatkowie przed okresem dojrzewania, ponieważ curacne to dosyć silnie działający lek, który może wywoływać różnego rodzaju skutki uboczne.

Curacne opinie – pozytywne czy negatywne?

Osoby, które przeszły kurację lekiem, dosyć dobrze wypowiadają się na jego temat, ponieważ dzięki niemu zauważyły znaczną poprawę zarówno wyglądu, jak i stanu skóry. Aby jednak efekty stosowania leku były jak najlepsze, należy pamiętać o tym, aby stosować go regularnie, nie pomijając żadnej dawki. U wielu osób pojedyncza kuracja lekiem okazała się strzałem w dziesiątkę, jednak niektórzy pacjenci musieli powtórzyć leczenie, aby osiągnąć lepszy rezultat. Trudno jednak pominąć negatywne skutki, które lek wywoływał u niektórych pacjentów.

Curacne skutki uboczne

Stosowanie leku daje dosyć dobre efekty, jednak przyjmując kapsułki, należy liczyć się z ewentualnym wystąpieniem określonych skutków ubocznych. Wśród tych najczęściej pojawiających się można wymienić w szczególności:

 • zapalenie spojówek,
 • podrażnienie oka,
 • niedokrwistość,
 • suchość błony śluzowej nosa,
 • wysypkę,
 • uporczywy świąd,
 • miejscowe złuszczanie się skóry,
 • bóle mięśniowo-stawowe i bóle pleców.

W niektórych przypadkach może również pojawić się ból głowy, zmiany nastroju, zwiększenie poziomu złego cholesterolu lub cukru we krwi oraz reakcje alergiczne skóry.

7 komentarzy do “Lek Curacne – warto wybrać?

 1. Stosowałam Curacne, ale niestety nie pomógł mi tak jakbym tego chciała tzn. trwale. Trądzik zniknął na chwilę. Nie chcę wracać do tego leku. Wolałabym wyleczyć się domowymi sposobami ale czy to możliwe?

 2. Dermatolog zapisała mi te leki. Boję się skutków ubocznych 🙁 U mnie w rodzinie wszyscy są bardzo wrażliwi na chemię, boję się że przepłacę zdrowiem za brak trądziku..

 3. Faktycznie Curacne jest skuteczny i naprawdę działa, ale zauważcie, że to bardzo silny lek, który ma wypisane wiele skutków ubocznych. Zamiast truć się lekami, może poszukajcie jakichś lżejszych kremów przeznaczonych do cery trądzikowej… 🙂

   1. 2 łyżki kurkumy
    1 łyżka mąki
    2 łyżki jogurtu naturalnego lub mleka / na tłustą skórę
    2 łyżki oliwy z oliwek / na suchą skórę (lub olej kokosowy, migdałowy)
    pół łyżki miodu

    Wszystko zmieszać i posmarować twarz, zostawić na 20 minut
    🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.