Wszystko o makijażu permanentnym

Trwały makijaż brwi

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się dużą popularnością, gdyż dzięki nim kobiety są w stanie zmienić w swoim wyglądzie coś, co od długiego czasu było powodem ich kompleksów i obniżało ich pewność siebie. Jedną z usług, która wykonywana jest w gabinetach kosmetycznych jest makijaż permanentny.


Makijaż permanentny – co to jest?

Makijaż permanentny to trwały makijaż, pewnego rodzaju tatuaż wykonywany na skórze, pigmentacja danych obszarów na twarzy. To jeden z zabiegów medycyny estetycznej, dzięki któremu można nie tylko podkreślić swoje naturalne piękno, bez potrzeby codziennego malowania się, ale także ukryć niedoskonałości skóry i zamaskować przebarwienia. Ze względu na to, iż jest to makijaż trwały, nie trzeba martwić się o jego rozmazywanie się w ciągu dnia czy wieczorny demakijaż, co dla wielu osób będzie ogromną zaletą, przemawiającą za wypróbowaniem tego zabiegu.

Medycyna estetyczna opracowała sposób, dzięki któremu makijaż permanentny jest całkowicie bezpieczny dla skóry i praktycznie bezbolesny (należy uwzględnić indywidualny poziom wrażliwości i odczuwania bólu przez pacjenta). W strefach szczególnie delikatnych wykorzystuje się specjalne preparaty hamujące odczuwanie bólu. Z wykorzystaniem kremu znieczulającego wykonuje się makijaż permanentny oczu oraz makijaż permanentny ust. Przeprowadza się go etapami, za pomocą aparatu igłowego i pigmentów, które dobiera się odpowiednio do odcienia skóry, a także w zależności od preferencji pacjenta. Kolor wprowadza się do warstwy naskórka na głębokość około 0,3 milimetra.

Makijaż permanentny – jak długo się utrzymuje?

Dobrze wykonany makijaż permanentny może utrzymywać się do 5 lat. W tym celu ważne jest przeprowadzenie zabiegu w kilku ratach. Pierwsza korekta makijażu permanentnego powinna odbyć się po 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu. Kolejne korekty powinny być przeprowadzane przynajmniej raz w roku, co spowodowane jest tym, iż naskórek ciągle się złuszcza, co z kolei prowadzi do blaknięcia pigmentu.

Makijaż permanentny – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przed wykonaniem zabiegu, kosmetyczka powinna przeprowadzić wywiad z pacjentem, tak, by uniknąć skutków ubocznych i innych niepożądanych objawów. Niektóre choroby i dolegliwości wykluczają możliwość przeprowadzenia makijażu permanentnego, a są to m.in.: choroby oczu, nowotwory, problemy z krzepliwością krwi, alergie i uczelnia na składniki wykorzystywane podczas zabiegu, a także aktywna opryszczka.

Makijaż permanentny brwi – metody

Przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu należy upewnić się, że wybraliśmy odpowiednie miejsce. Warto korzystać z usług profesjonalnych gabinetów, w których mamy pewność, że wszystko jest sterylne i bezpieczne, a w razie jakichkolwiek wątpliwości będziemy mogli liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo. Dobre salony kosmetyczne pozwolą wykonać makijaż permanentny brwi z wykorzystaniem różnych metod. Wśród nich można trzy podstawowe sposoby.

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową (sposób nazywany także jako makijaż permanentny brwi metoda piórkowa) to zabieg, dzięki któremu osiąga się maksymalnie naturalny efekt. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na poprawieniu kształtu brwi oraz uzupełnieniu ewentualnych prześwitów.
Kolejną metodą jest makijaż permanentny brwi metoda cieniowania. Ten sposób gwarantuje uzyskanie wyraźnego efektu i jest przeznaczony głównie dla osób, których naturalne brwi są bardzo rzadkie i cienkie.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ W PROFESJONALNYM SALONIE

Salon kosmetyczny Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Skłodowskiej-Curie 3
(budynek Polon Park, 2 piętro)
80-210 Gdańsk Wrzeszcz
tel. +48 791 604 604
gdansk@clinicacosmetologica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.