Izotretynoina lekiem na trądzik

Piękna skóra to marzenie każdej kobiety. Każdy, kto zmagał się z kwestią trądziku, wie, że to nie tylko kwestia natury estetycznej. Aby dziś cieszyć się nienaganną skórą, warto przejść przez kurację ustaloną przez dermatologa, który odpowie na pytanie: Jak pozbyć się trądziku? Możemy tego dokonać za pomocą leczenia izotretynoiną.

Izotretynoina – co to za substancja?

To pochodna witaminy A, która używana jest mianowicie w kuracji zmian skórnych. W jaki sposób działa? Z punktu widzenia pacjenta izotretynoina opinie może wywoływać różnorodne. To środek, który nieustannie podsusza błony śluzowe, pomniejsza wydzielanie sebum oraz złuszcza naskórek. Wszystko to sprawia, że bakterie odpowiedzialne za podrażnienia skóry nie mogą się przekształcić, co w rezultacie pozwala raz na zawsze usunąć trądzik.

Jak wygląda kuracja izotretynoiną?

Leczenie izotretynoiną to bardzo zaawansowana a także wielowymiarowa terapia. Trwa do 6 miesięcy, jednakże standardowo jej długość zależy od wyrozumiałości na porcję leku. Na podstawie wzrostu i wagi lekarz oblicza określoną porcję, jaką pacjent musi pobrać podczas całej terapii. Kuracja zaczyna się od najmniejszego nasycenia, ale wraz z biegiem czasu ewolucyjnie zwiększa się dawkę izotertynoiny przyjmowaną w ciągu doby. Jednak każdy, kto planuje podjąć kurację, powinien być świadom tego, że izotretynoina skutki uboczne wywołuje w każdym przypadku.

Lek wpływa na:

  • skórę,
  • oczy,
  • organy wewnętrzne,
  • stan psychiczny.

Działa jeszcze przewlekle po zakończeniu kuracji. W czasie trwania terapii nie należy bywać na słońcu, opalać się w solarium i w jakikolwiek dodatkowy sposób przesuszać skóry. Warto używać najbardziej natłuszczających i nawilżających kremów w trakcie kuracji tym lekiem. Leczenie najlepiej planować jest na czas jesienno-zimowy. Kobiety muszą stale pamiętać, że kuracja izotretynoiną jest w pełni zabroniona w czasie ciąży. Kiedy jest się osobą aktywną płciowo, przed początkiem kuracji należy wykluczyć ciążę. Przez cały czas terapii używa się antykoncepcji.

Lek ten mocno obciąża też wątrobę. W trakcie kuracji nie można pić napojów alkoholowych oraz należy systematycznie wykonywać kontrolę wątroby. Jeśli nasz żołądek potrzebuje specjalnej uwagi, trzeba pamiętać, że w nim także znajdują się błony śluzowe, które izotretynoina na trądzik przesuszy.

Koszty kuracji izotretynoiną

Terapia tym lekiem nie należy też do najtańszych. Za izotretynoina cena może być stosunkowo wysoka, ale ze względu na rezultaty może to być opłacalne. Kuracja izyotretynoiną ma jedną fundamentalną zaletę. Gruczoły łojowe pracują znacznie wolniej, co oznacza, że włosy się nie przesuszają. Efekty terapii zauważalne są bardzo szybko. Już po tygodniu wykwity skórne zaczynają się wysuszać.. Cera jest gładka oraz pozbawiona wcześniejszych niedoskonałości, ale staje się też bardziej sucha.

4 komentarzy do “Izotretynoina lekiem na trądzik

  1. Hej, czy stosował ktoś leki na bazie izotretynoiny? Jestem przed wyborem leku, który ulży mi w cierpieniach ale jakoś jednak obawiam się, że jest to za mocne.. są jakieś mniej inwazyjne sposoby walki z zaawansowanym trądzikiem?

  2. Stosowałam IZOTEK i pomógł mi wyjść z moich problemów z cerą. Nie mam żadnych zastrzeżeń poza ceną i wysuszeniem skóry (ale to normalne przy tych lekarstwach)

  3. Zamiast tak mocnych leków, sugerowałabym zacząć od czegoś lżejszego. Na mnie izotek zadziałał koszmarnie, musiałam odstawić. Potem gdzieś wyczytałam w necie o kremie sevolium, kupiłam jedno opakowanie żeby sprawdzić – faktycznie, moja skóra zareagowała dobrze, ale niestety jeszcze nie wyleczyłam się całkowicie z trądziku. ale krem jest super, naturalny i nie ingerujący tak mocno w ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.