Procesjonalna pomoc – cera tłusta pielęgnacja w gabinecie

Cera tłusta wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Wszystko dlatego, że przez wydzielanie nadmiernej ilości łoju, ma tendencję do trądziku. To stan zapalny skóry, który nie tylko wpływa na oszpecenie twarzy, ale przyczynia się również do odczuwania silnego dyskomfortu pacjenta. Skóra tłusta, zajęta wykwitami może boleć, piec czy swędzieć. Przywrócenie jej odpowiedniej kondycji i codzienna pielęgnacja to czynności niełatwe, nierzadko wymagające specjalistycznej, medycznej pomocy. To właśnie osoby z cerą tłustą są najczęściej pacjentami pukającymi do gabinetów dermatologicznych czy klinik medycyny estetycznej. Nie mogąc poradzić sobie samodzielnie z trudną do okiełznania skórą, zgłaszają się do profesjonalistów.

Zabiegi, które dedykowane są osobom z cerą tłustą, działają na różne, typowe dla niej problemy. W pierwszej kolejności warto wykonywać te, które wyregulują wydzielanie łoju i będą systematycznie oczyszczać skórę z nagromadzonego sebum. To sebum zatyka pory i doprowadza do powstawania wykwitów.

Kolejne zabiegi mają na celu niwelowanie zmian, które występują najczęściej u osób z cerą tłustą. Przeważnie są to zmiany trądzikowe.

Ostatni typ zabiegów kosmetycznych to te, których celem jest złagodzenie powikłań, jakie wywołane zostały przez nieodpowiednią pielęgnację cery tłustej. To bardzo często trwałe przebarwienia po trądziku, blizny i ślady po mechanicznych wyciskaniu zaskórników.

Mikrodermabrazja z korundem

Mikrodermabrazja korundowa to podstawowy zabieg, jaki wykonywany jest osobom z cerą tłustą. To bezpieczny peeling mechaniczny, który dokładnie oczyszcza skórę ze zrogowaciałego i martwego naskórka. Dzięki temu w miejscu tych starych mogą tworzyć się nowe komórki, które będą odbudowywać i regenerować skórę. Warto zaznaczyć, że mikrodermabrazja reguluje też wydzielanie łoju i odświeża skórę.

Sam zabieg jest nieinwazyjny i nie wywołuje żadnych powikłań, o ile oczywiście zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę. Polega na ścieraniu naskórka specjalnym urządzeniem z głowicą wyrobioną ze sterylnych kryształów korundu. Po wykonanym peelingu należy wklepać w skórę krem odżywczy bądź zastosować maskę witaminową – skóra znacznie szybciej i głębiej wchłonie wartościowe substancje.

Mezoterapia bezigłowa

To jeden z najbardziej bezpiecznych zabiegów, z których korzystać mogą osoby, dla jakich prawdziwym utrapieniem jest cera tłusta. Pielęgnacja w gabinecie odbywa się wtedy z pomocą urządzenia, które emituje falę elektromagnetyczną. To one wtłaczane są pod skórę i pobudzają komórki do naturalnej odbudowy. Wystarczy kilka zabiegów, by cera stała się odżywiona, dotleniona, promienna, gładka, pozbawiona niedoskonałości. Wydzielanie łojotoku zostaje wyregulowane, minimalizowany jest trądzik i błyszczenie się skóry twarzy. Mezoterapia bezigłowa łagodzi też przebarwienia potrądzikowe i spłyca blizny po wykwitach.

Peelingi mechaniczne

Dla cery tłustej najlepsze są peelingi kwasem migdałowym. To właśnie on działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Redukuje ilość wydzielanego łoju, zamyka pory i rozświetla cerę. Zaleca się wykonanie co najmniej 6 zabiegów w tygodniowych odstępach czasu. Najlepszym okresem na peelingi kwasami jest pora jesienna oraz zimowa, kiedy skóra nie jest narażona na nadmierne działanie promieni słonecznych.

Oprócz zabiegów typowo w salonach kosmetycznych osobom z problematyczną i tłustą cerą poleca się robienie maseczek, które można zrobić w domu oraz stosowanie naturalnych dermokosmetyków (np. serum do twarzy Sevolium).