Pielęgnacja cery tłustej w gabinecie kosmetycznym

Mikrodermabrazja korundowa, peelingi chemiczne czy peeling kawitacyjny to najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które służą odpowiedniej pielęgnacji cery tłustej. Wszystkie mają na celu normalizację wydzielania łojotoku, oczyszczanie skóry z nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka, nawilżenie i odżywienie delikatnej skóry twarzy. W przypadku cery tłustej tak ważne jest również działanie przeciwbakteryjne i łagodzące podrażnienia. Upiększająco działać ma zaś niwelowanie błyszczenia się skóry pokrytej nadmiarem łoju.

Cera tłusta zalicza się do typu skóry, z którym właścicielki mają nie lada kłopot. Skóra twarzy jest szara, ziemista i chociaż gruba to podatna na podrażnienia. W gruczołach łojowych wydziela się nadmierna ilość łojotoku, przez to skóra się świeci, jest pokryta jakby grubą warstwą tłuszczu. Pory są zapchane i rozszerzone, występują zaskórniki. Wszystko to sprawia, że często dochodzi do stanów zapalnych i ropnych wykwitów. Cera tłusta ma niestety tendencję do trądziku. W efekcie nieumiejętnego oczyszczania jej i mechanicznego wyciskania niedoskonałości, na twarzy nierzadko pozostają przebarwienia i blizny. Okazuje się również, że cera tłusta nazbyt reaguje na czynniki wewnętrzne. Niekorzystnie działa na nią na przykład zła dieta, bogata w pikantne przyprawy, tłuszcz, cukier i używki, takie jak alkohol czy kawa. Ważne jest też odpowiednie nawodnienie, bo cera tłusta również może być przesuszona – należy wypijać minimum 2 litry wody każdego dnia. Negatywne efekty pojawiają się na cerze tłustej także w wyniku silnego stresu, napięcia nerwowego czy zaburzeń hormonalnych.

W obliczu tak licznych czynników, które wpływają na cerę tłustą niekorzystnie, należy do jej pielęgnacji podejść w sposób indywidualny. Nie można stwierdzić, że pielęgnacja cery tłustej w gabinecie kosmetycznym czy warunkach domowych zawsze przebiega tak samo. W pierwszej kolejności zaleca się wizytę u dermatologa, który zaleci właściwą metodę utrzymywania jej w najlepszej kondycji, zapobiegania niedoskonałości czy niwelowania problemów, które są już widoczne.

Mikrodermabrazja korundowa

Zabieg ten ma na celu dogłębne oczyszczenie skóry twarzy oraz złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Jeśli mikrodermabrazja wykonywana jest systematycznie, skóra staje się jędrna, o jednolitym kolorycie. Przebarwienia stają się niewidoczne z blizny wyraźnie płytsze. Cera nabiera blasku, jest odżywiona.

Aby można było zauważyć spektakularne efekty, konieczne staje się wykonywanie mikrodermabrazji korundowej przynajmniej 4-6 razy w odstępach co 6 tygodni. W przypadku skóry z dużymi zmianami zabieg ten można realizować w długim czasie, na przykład co 4 tygodnie. O częstotliwości i natężeniu wizyt powinien jednak decydować wykwalifikowany lekarz.

Zabieg jest bezbolesny i trwa jakieś 10 minut. Kosztuje średnio 80-150 złotych.

Peelingi chemiczne –  pielęgnacja cery tłustej w gabinecie kosmetycznym

Peeling kwasem migdałowym to chyba najlepszy wybór dla osób o cerze tłustej. Kwas sprawi, że produkcja łoju w gruczołach łojowych zostanie wyregulowana. Co więcej, mieszki włosowe zostaną oczyszczone z sebum i bakterii, dzięki czemu nie będą powstawać stany zapalne skóry, zaskórniki czy ropne wykwity. Skóra stanie się dodatkowo znacznie bardziej jędrna, gładka, o jednolitym kolorycie.

Dermatolodzy polecają wykonać całą serię zabiegów, w średnio tygodniowych odstępach czasu. Cena jednego peelingu to około 100 złotych.

Peeling kawitacyjny

Zabieg ten wykorzystuje zasady kawitacji. Ścieranie i złuszczania martwego naskórka następuje poprzez wykorzystanie urządzenia, które wydziela wibracje ultradźwiękowe. Co ważne, jego działanie dociera w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu pobudza komórki do naturalnej regeneracji i usuwa z tych uszkodzonych toksyny i bakterie. W trakcie kawitacji z porów i mieszków włosowych usuwany jest też nadmiar łojotoku. W efekcie skóra zostaje oczyszczona i odżywiona. Przy regularnym stosowaniu tego zabiegu pozostaje miękka i gładka, pory zostają zamknięte, a tendencja do trądziku zostaje znacznie zminimalizowana.

Peeling kawitacyjny jest bezbolesny. W przypadku cery tłustej powinien być wykonywany w miesięcznych odstępach czasu, chyba że dermatolog zaleci inaczej. Koszt jednego zabiegu to 40-100 złotych.

Poznaj też inne metody na oczyszczanie twarzy rekomendowane przez polki.pl